A generációs különbségek akárcsak a magánélet különböző területein, úgy a munka világában is problémák sokaságát hívták elő. Az idősebbek féltik az anyagi biztonsággal járó munkájukat a fiatalabbaktól, a népesség pedig mindezek mellett fogyó tendenciát mutat.
A veteránok generációja már nincs aktívan jelen a munkaerőpiacon, többnyire az 1945 előtt születetteket értjük alattuk. Ők még egy munkahelyen dolgoztak, vagyis ugyanott 40 évet vagy még többet. Ugyanakkor úgy érzik, hogy már csak terhet jelentenek az államnak, és akár a volt munkahelyüknek egyaránt. Az Ő gyermekeik a háború utáni Baby bumm szülöttei, 1946 és 1964 közöttiek. Még aktív részei a munka világának, cselekvők, már újító szelleműek, többnyire magasabb pozíciókban foglalkoztatottak. Tudásuk és szakmai tapasztalatuk olyan értéket képvisel a saját cégüknek, amit nem akarnak elengedni, Ők viszont nem szívesen adják át tudásukat az utánunk következőknek. Ez a generáció már megtapasztalta a munkanélküliség, és az új munkahely keresés viszontagságait. Úgy érzik, hogy koruk miatt már nehezebben találnak munkát, kirekesztettebbnek érzik magukat a technológia előretörése miatt, ők még a fizikai munka hívei.
Az X generáció 1965 és 1979 között születek, ők már két keresetű családokban nőttek fel, ezért a nőkben is már jelen van az igény a fizetésre, az anyagi függetlenedésre. A technológia fejlesztéseivel együtt nőttek fel, de még csak páran használnak közülük aktívan a mindennapok során számítógépet. Inkább multinacionális vállalatoknál dolgoznak, vagy kis vállalkozók, és munkatársaik. A szocializmusban nőttek fel, azokat az eszméket tartják elfogadottnak. A nők még a gyermek szülést tartják követendő mintának.
Az Y generáció az 1980 és 1994 közöttiek, már a demokráciában nőttek fel, ismerik, és aktívan kezelik a számítógépet. Jó munkabírásúak, és akarnak is dolgozni, de már magas fizetési igénnyel rendelkeznek, ha a munkahely nem nyerte el a tetszésüket érzelmek nélkül váltanak. Ugyanakkor munkájuk során vágynak az elismerésre. A karrier kezd fontosabbá válni a gyermek szülésnél, de a nagyobb többség már akár egyedül is vállalkozik a gyermeknevelésre. Fontos és elvárt követelmény, hogy a fizetés viszonylag fedezze az életminőség kiadásait. A túlképzettség miatti munkanélküliség jellemzi a generációjukat, többnyire felsőfokú végzettségűek. Akiknek esetleg mégis szakképesítésük van, azok sem mind dolgozik a szakmájában.
A Z generáció az 1995 és 2009-es évek között született, vagy mostanában kerülnek ki az iskola biztonságából, vagy még tanulnak. Előre láthatólag már kevesebbé helyhez kötöttek, így könnyebben vállalnak munkát lakóhelyüktől távolabb. Vagy már az interneten végzik a mindennapi munkájukat, akár otthonról is. A gyermekvállalás már kitolódni látszik, az anyagi biztonság, és az egzisztencia teremtés ugyanakkor elsődleges lesz. A munka fontosabb lesz, mint a család, a szociális kapcsolataik is csak a munkahelyre korlátozódnak. Számukra már nem lesz fontos a stabilitás, munkát is gyorsan váltanak. Nem hajlandóak a kompromisszumra, ha munkáról van szó. Ezért a munkanélküliség már remélhetőleg kevésbé lesz lényeges kérdés a generáció számára.
Az alfa generáció az Y generáció szülötte, többnyire még óvodások, ugyanakkor már sokkal magányosabbak az elődeiknél, és azok is lesznek a későbbiekben is. A szüleik még aktívan dolgoznak, ezért keveset vannak velük, a közösségi intézményekben szocializálódnak. Előre láthatólag testvér nélküliek lesznek nagyobb számban, a technológiai fejlettség a munkatempójukat is befolyásolja. A Google szemüvegén keresztül fogják látni a világot, más kihívásokkal fognak szembe kerülni, mint elődeik. A virtuális tér a mindenapjaikat is befolyásolni fogja, előfordulhat, hogy mindennapi munkavégzésük a munkahelytől távol fog történi, az internet segítségével. Habár ismerve az elődök bizonytalanságaik nem tudjuk biztosan milyen világba is fognak elkezdeni dolgozni.
A munkahelyeken általában kettő vagy három generáció dolgozik együtt, ezért az életkorból adódó súrlódások elkerülhetetlenek. Egy idősebb tapasztaltabb kollegával a fiataloknak sokszor nehezebb megtalálni a hangot, ez pedig befolyásolhatja a munka minőségét is.